null

TOMÁŠ KLUS - Piatok 22:30 Parkovisko

dorastenecký majster Európy v modernom päťboji, absolvent herectva na Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení, a jediný spevák, ktorý za posledných 20 rokov porazil Karla Gotta v ankete Český slávik (zlato za r. 2012). Nadväzuje na českú pesničkársku tradíciu, pričom sa neobmedzuje hudobnými žánrami a nebrání sa komentovať aktuálnu spoločenskú situáciu.

null

KOMAJOTA - Štvrtok 22:00 Unique

skupina, vyrastajúca z podhubia veľmi živej prešovskej hudobnej scény. Držitelia ocenení Aurel a Slávik, za objav roka a album roka. Ich skladby Ráno v novinách, Mesto v nás či Sedem nocí, boli úspešné v hitparádach v rámci slovenských aj českých rádií.

null

HOTEN TOTEN - Piatok 19:45 Parkovisko

žilinská banda, zo začiatku koketujúca s heavy metalom, neskôr definitívne sa kloniaca k punk rocku, vzniká v prelomových časoch pádu socializmu koncom roku 1989. Vo svojich textoch presadzujú nekompromisné postoje k svetu, spoločnosti, ale aj aktuálnym hudobným trendom.

null

ŽIVÉ KVETY - Pondelok 22:00 Unique

bratislavská skupina, vo svojich začiatkoch nerozlučne spätá s legendárnym divadlom Stoka. Vo svojej tvorbe okrem osobných tém, hodnotia aj spoločenské či politické dianie. Vyjardujú sa aj k závažným problémom, ako napríklad doteraz nevyriešená vražda študenta Daniela Tupého.

null

LAVAGANCE - Utorok 22:00 Unique

bratislavská indie popová skupina, mixujúca pop, indie rock a elektroniku. Držitelia ocenenia Aurel za najlepší alternatívny album, a víťazi hlasovania poslucháčov Rádia FM o najlepší album roku. Kvalita ich tvorby bola dôvodom, že ich na svoje turné pozvali také mená, ako Duran duran, Depeche mode, či Mando diao.

null

ADISS - Piatok 01:00 Vestibul

hudobný producent a rapper, vlastným menom Adam Miščík. Jeho pseudonym ADiss vznikol práve z jeho hovorovej prezývky Adi. Spolupracuje so špičkou slovenskej hip-hopovej scény, napríklad s Majkom Spiritom, Majselfom či so Supou.

null

JURAJ HNILICA - Streda 22:00 Unique

martinský pesničkár a textár, bývalý člen zoskupení Bačova fujara či Horská chata. Od r. 2014 je na sólovej dráhe, prvým počinom bola akustická skladba Aká si krásna, na ktorej spolupracoval s organizáciou Greenpeace. S rovnakou skladbou sa zúčastnil aj súťaže Česko-slovensko má talent, kde sa dostal až do finále.

null

ŠORTY - Piatok 01:00 Vestibul

moderátor, spevák, rapper a imitátor. Ako mladý zažil kvôli svojmu pôvodu častú šikanu, odmietanie, mal problém nájsť si prácu. Vďaka svojmu talentu imitátora zaujal na festivale rapperov v Banskej Bystrici, neskôr sa presadil ako rozhlasový moderátor. V súčasnosti je úspešný ako interpret, korý vydal svoje prvé EP Million voices.

null

GIPSY ČÁVE - Piatok 03:00 Vestibul

topolčianske trio, produkujúce prebraté známe skladby v rámci svojrázneho rómskeho popu, ale aj vlastnú hudbu s výrazným akcentom na rómsku tematiku. Ich pesničky majú na Youtube milióny videní, a pravidelne plnia sály po celom Slovensku.

null

ZOČI VOČI - Piatok 18:30 Parkovisko

rocková kapela z Nitry, spočiatku inšpirovaná tvorbou skupín ako Zóna A a Konflikt. Pôvodné “tvrdé” zameranie kapely bolo v rannej histórii paradoxne definované cez španielsku gitaru a tamburínu, z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov. V súčasnosti už patrí Zoči voči medzi najpopulárnejšie slovenské skupiny.

null

INÉ KAFE - Piatok 21:00 Parkovisko

populárna punk rocková kapela vznikla v roku 1995 v garáži na Prístavnej ulici v Bratislave. Počas svojej histórie vytvorila množstvo hitov a predala viacnež 100 tisíc albumov. Po dočasnej prestávke, spôsobenej rozhodnutím speváka Vratka Rohoňa venovať sa profesionálne lietaniu, kapela znovu aktívne koncertuje v kluboch a na festivaloch po celom Slovensku a Česku.

null

CITRON - Piatok 00:00 Parkovisko

v r. 1976 vzniká pôvodne bluesrockový Citron, po príchode bubeníka Radima Pařízeka sa zameranie kapely mení smerom k hardrocku a heavy metalu. Vrchol popularity Citron dosahuje koncom 80-tych rokov, po angažovaní speváka s veľkým hlasovým rozsahom, Láďu Křížka. Kapela sa v r. 1988 stáva najlepšou československou skupinou, keď víťazí v ankete Zlatý slávik.

VSTUPENKY NÁJDETE NA: